BIC Port

BIC Port Use

VR school s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Za mladým startupem stojí jeho zakladatel Marek Bárdy s vizí širokého uplatnění virtuální reality ve školách.

„Virtuální realita ve výuce je skvělý pomocník pro vzdělávání. Umožňuje totiž žákům a studentům prožít situace, které by ve skutečnosti byly nebezpečné, drahé nebo neproveditelné – výlety do vesmíru, chemické pokusy nebo historické události. Možnostem využití VR pro školy se meze nekladou. Díky tomu najde uplatnění jak na základních, tak i středních školách a gymnáziích. Virtuální realita žáky spolehlivě zaujme, zapojí a prostřednictvím přímé zkušenosti předá požadované informace i většinu počtu osob. Proto jde o ideální doplněk frontální výuky,“ je přesvědčený zakladatel firmy VR School Marek Bárdy.

Cílem firmy, která byla založena v únoru letošního roku, je vytvořit platformu pro efektivní vzdělávání odpovídající současným i budoucím požadavkům EU i dětí samotných. Virtuální realita v jejich podání vede totiž k tomu, aby se děti látku nejen naučily, ale aby ji i pochopily. „První VR pokusy pro výuku chemie začaly vznikat už v roce 2021. Prošly testem na plzeňských školách. Nyní je vyřešena hardwarová i softwarová část produktu,“ dodal Bárdy.


Co VR school očekává od účasti v inkubačním programu?

V rámci inkubace chce firma vyrůst, obsadit zbytek českého trhu a zahájit svoji expanzi na trh EU. K tomu bude potřeba pochopit odlišnosti v procesech a potřebách zahraničních škol i učitelů, upravit obchodní model a nastavit a zrealizovat novou marketingovou strategii.

InstaCover s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Plzeňský startup InstaCover, působící v oblasti insurtech, díky umělé inteligenci přináší inovace do pojišťovnictví.

Celý článek

MarbleMat s.r.o. (inkubace jaro 2024)

MarbleMat je univerzitní spin-off zabývající se vývojem nové formy potravinových doplňků a léčiv.

Celý článek