BIC Port

BIC Port Use

MarbleMat s.r.o. (inkubace jaro 2024)

MarbleMat je univerzitní spin-off zabývající se vývojem nové formy potravinových doplňků a léčiv.

Velká část aktivních látek na trhu schválených pro farmaceutické použití je špatně rozpustných ve vodě, což vede k jejich nízké biologické dostupnosti. Technologie Ondřeje Rychetského, jenž na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze působí ve výzkumné skupině profesora Františka Štěpánka a je absolventem doktorského studia v centru The PARC, se zaměřuje na tyto sloučeniny a zlepšuje jejich vlastnosti.

Jeho patentovaná enkapsulační technologie pro výrobu kuliček (pevné lipidické částice, ang. Oil Marbles) vznikla na VŠCHT a stala se jedním z prvních spin-offů této univerzity s vypořádaným duševním vlastnictvím. Rychetského společnost MarbleMat již během krátkého období vlastní existence získala projekt TA ČR GAMA 2 a umístila se mezi 20 nejlepšími start-upy v soutěži EIT Health InnoStars Award. Nyní je vizí vybudování R&D a výrobní firmy, která bude nadále vyvíjet a globálně prodávat prémiové lipidické formulace pro farmacii a potravinářství.


Co MarbleMat očekává od účasti v inkubačním programu?

V inkubačním programu chce firma dosáhnout uvedení první verze potravinových doplňků na trh a navázat strategická partnerství s dalšími výrobci potravinových doplňků. V inkubačním plánu tak můžeme očekávat služby spojené s účastí na mezinárodních akcích (veletrzích) či dovedení zařízení Kuličkomatu do podoby vhodné pro sériovou výrobu. Zajímavá je i synergie účasti firmy jak v inkubačním programu s podporou Plzně a Plzeňského kraje, tak Technologické inkubace, která firmě pomůže dovyvinout produkt (příslušné kombinace účinných látek) do finální podoby.

InstaCover s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Plzeňský startup InstaCover, působící v oblasti insurtech, díky umělé inteligenci přináší inovace do pojišťovnictví.

Celý článek

VR school s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Za mladým startupem stojí jeho zakladatel Marek Bárdy s vizí širokého uplatnění virtuální reality ve školách.

Celý článek