BIC Port

BIC Port Use

TIMI CREATION s.r.o. (inkubace jaro 2023)

TIMI CREATION založili pracovníci výzkumného centra NTC při ZČU, Janem Šroubem a Vladislavem Langem, s cílem vyrábět a prodávat termokamery vhodné pro školní výuku. Jak jim Inkubační program pomáhá s jejich podnikatelským záměrem?

Termokamery jsou moderní vzdělávací pomůckou, která umožňuje nadchnout děti pro vědu pomocí moderních technologií. Při jednáních s učiteli narazili na problémy, které školy s využíváním digitálních výukových pomůcek mají. Typickým příkladem jsou tablety, které se často rozbíjí. Na začátku každé hodiny je potřeba věnovat čas jejich spuštění, zprovoznění a často i neplánovaným aktualizacím. Výuka se tím zdržuje. Školy nemají prostředky na údržbu. Pomůcky končí nevyužívané v kabinetech.

V rámci inkubačního programu chce startup TIMI CREATION rozvinout koncept půjčoven výukových pomůcek, které všechny tyto problémy (vy)řeší. Učitelé se mohou s kamerami seznámit na praktických workshopech a následně si půjčit set pro celou třídu na dva týdny zdarma. K dispozici je i web LabIR Edu, na němž najdou pokusy pro fyziku, chemii, biologii, technickou a nebo environmentální výchovu.

Ověřuje se, že termokamery upravené pro děti jsou využitelné i mimo školy – v environmentálních centrech, ZOO, v zubních a očních ambulancích nebo např. mezi hasiči při požární prevenci.


V průběhu inkubačního programu potřebuje společnost TIMI CREATION „vyrůst“ a navýšit si své kapacity tak, aby byla schopná vyhovět požadavkům rostoucího trhu.

  • Go-to-market strategie: Sezení s konzultanty BIC Plzeň pomáhají zakladatelům firmy ujasnit si cílový trh a hledat způsoby, jak se na něj co nejlépe dostat;
  • Marketing: Součástí inkubačního programu je i dotace na expertní služby, která TIMI umožní najmout připravit kampaň, díky které bude moci oslovit potenciální zákazníky a zvýšit povědomí o svém produktu;
  • Optimalizace výrobních procesů: Kromě toho se TIMI v inkubaci zaměří i na optimalizaci výrobních procesů, aby mohla dodávat kvalitní produkty rychleji a efektivněji.

InstaCover s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Plzeňský startup InstaCover, působící v oblasti insurtech, díky umělé inteligenci přináší inovace do pojišťovnictví.

Celý článek

VR school s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Za mladým startupem stojí jeho zakladatel Marek Bárdy s vizí širokého uplatnění virtuální reality ve školách.

Celý článek