BIC Port

BIC Port Use

TeaTech s.r.o. (inkubace podzim 2023)

Inovativní startup TeaTech s.r.o. se zaměřuje na inovaci výuky informatiky a informačních a komunikačních technologií na českých školách v souladu s novým Rámcovým vzdělávacím plánem Ministerstva školství. Nabízí komplexní řešení včetně vývojového modulu, senzorů, příručky pro učitele a online učebnic pro žáky.

Společnost založili studenti Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a Fakulty elektronechnické Vysokého učení technického v Praze, Jiřím Švihlou a Davidem Rajchmanem.

Specializuje se také na technické workshopy pro ZŠ a SŠ zaměřené na projektovou výuku a týmovou spolupráci. Hlavním unikátním rysem firmy je bezdrátové propojení vývojové platformy s populární hrou Minecraft, což podporuje výuku algoritmizace a programátorského myšlení. Firma umožňuje dětem připojit fyzická zařízení k virtuálnímu prostředí Minecraftu pro měření reálných veličin a převádět je do mechanik hry. TeaTech se chystá poskytovat také blokové vývojové prostředí a možnost programování v jazyce LUA pro pokročilé uživatele.

TeaTech klade důraz na uživatelskou přívětivost a usiluje o zjednodušení vzdělávacích materiálů pro učitele. V rámci inkubačního programu firma plánuje spustit testování ve vybraných školách a využít inkubaci pro získání zpětné vazby k obchodnímu plánu, oborové kontakty a podporu v marketingu.

InstaCover s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Plzeňský startup InstaCover, působící v oblasti insurtech, díky umělé inteligenci přináší inovace do pojišťovnictví.

Celý článek

VR school s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Za mladým startupem stojí jeho zakladatel Marek Bárdy s vizí širokého uplatnění virtuální reality ve školách.

Celý článek