BIC Port

BIC Port Use

Escape.ing (inkubace podzim 2023)

Student Fakulty ekonomické ZČU Filip Kouba je zakladatelem projektu “Escape.ing” – inovativního konceptu únikových místností poháněných umělou inteligencí.

Před vstupem do inkubačního programu měl již zmapovaný trh, prováděl analýzy konkurence a vedl rozhovory s majiteli dalších únikovek. Během dosavadní inkubace rozjel jednání s potenciálními investory, začal propagovat svůj projekt, vytvořil první hádanky a postupně buduje obsah pro další herní moduly. Paralelně promýšlí podnikatelský záměr, připravuje finanční plán a hledá prostory pro své první působiště.

Filip Kouba si klade za cíl v budoucnu rozvíjet různé formáty únikových her a po ověření konceptu na provozu vlastní hry v Plzni chce firmu škálovat právě jako poskytovatele AI řešení dalším provozovatelům únikovek. Escape.ing má potenciál změnit způsob, jakým lidé vnímají únikové hry, a Filip Kouba se s pomocí inkubačního programu chystá tuto vizi realizovat.

TeaTech s.r.o. (inkubace podzim 2023)

Inovativní startup TeaTech s.r.o. se zaměřuje na inovaci výuky informatiky a informačních a komunikačních technologií na českých školách v souladu s novým Rámcovým vzdělávacím plánem Ministerstva školství. Nabízí komplexní řešení včetně vývojového modulu, senzorů, příručky pro učitele a online učebnic pro žáky.

Celý článek

Tvoje kšandy (inkubace podzim 2023)

Příběh značky Tvoje kšandy začala psát Gabriela Němečková na mateřské dovolené. Nošení kalhot s páskem pro ni nebylo příjemné a klasické kšandy jí nevyhovovaly.

Celý článek