BIC Port

BIC Port News

Do první výzvy Technologické inkubace se přihlásilo 114 start-upů

Agentura CzechInvest uzavřela před několika dny přijímání žádostí do první výzvy projektu Technologická inkubace. O dotaci ve výši 1,1 mil. Kč na nákup služeb a 0,5 mil. Kč na inkubační aktivity žádaly start-upy zaměřené na mobilitu, kreativní průmysly, ekologii a cirkulární ekonomiku nebo umělou inteligenci. Další kolo očekáváme na podzim.

Nyní probíhá proces hodnocení. Žadatelé, jejichž záměry budou posouzeny jako inovativní minimálně na evropské úrovni, budou pozváni k ústní prezentaci svého projektu před hodnotitelskou komisí. Dostatečně ambiciózní start-upy, které splní všechna kritéria, zahájí svoji 1–2letou inkubaci na přelomu října a listopadu. Do konce letošního roku by tak mohli získat první zálohu na nákup služeb ze svého inkubačního plánu.

Z celkem 114 přihlášených projektů je 92 % mladších tří let. Více než třetina příchozích žádostí spadá do oblasti umělé inteligence, v těsném závěsu je oblast kreativního průmyslu. Nejmenší převis žádostí a tím i největší šance na úspěch je v oblastech chytré mobility a tzv. EkoTechu.

Držíme našim klientům pěsti, aby úspěšně prošli hodnocením!

Ve spolupráci s námi podaly žádost do programu tyto firmy:

  • Amitia Industry: projekt Plánování nesériové výroby (oblast mobilita)
  • Pinflow energy storage: projekt Úložiště energie – průtočné baterky (oblast EkoTech)
  • RoadTwin: projekt Aplikace pro plánování dopravy (oblast mobilita)

Projekt Technologická inkubace představuje zásadní investici do budoucnosti českého průmyslu. V horizontu nadcházejících pěti let předpokládá podpořit až 250 inovativních start-upů částkou zhruba 850 milionů korun v sedmi klíčových oblastech, které jsou vysoce perspektivní pro další ekonomický rozvoj a konkurenceschopnost České republiky.

Na podzim budou mít možnost požádat o dotaci mladé začínající firmy ze všech 7 oblastí – tj. také technologií pro život, vesmírných technologií a fyziky.

Máte zájem o konzultaci vašeho projektu a možnosti podat žádost do programu Technologická inkubace?

Připravujeme pro vás další ročník inkubačního programu

Inkubační program 2022 stále běží. Pro rok 2023 ale chystáme několik užitečných změn.

Celý článek

Druhý ročník inkubačního programu již zná své účastníky

Rada inkubačního programu vybrala 4 letošní účastníky. Inkubační program pro mladé inovační firmy z Plzeňského kraje tak odstartoval svůj druhý ročník.

Celý článek