BIC Port

BIC Port News

Příjem přihlášek do jarního běhu inkubačního programu byl ukončen

Třetí ročník inkubačního programu odstartoval jarní výzvou. Zájem o účast v programu projevilo 17 začínajících firem. Novinkou pro letošní rok je navýšení dotace až na 400 tisíc korun.

Zájem o účast v jarním běhu projevilo celkem 17 začínajících firem. Do programu vstoupilo podáním žádosti o dotaci sedm z nich.

V první polovině března zasedne Rada inkubačního programu. Ta na základě prezentací vybere ze sedmi žadatelů firmy, mezi které rozdělí celkovou částku 1,8 milionu korun. Podpořeny budou ty projekty, kterým může inkubační program nejvíce pomoci v rozjezdu jejich podnikání.

Nově může letos podpora jednoho projektu činit až 400 tisíc korun. Z těchto prostředků si firmy nakoupí služby expertů podle svých potřeb.

Firmy, které se nestihly včas přihlásit, budou mít díky podpoře města Plzně možnost vstoupit do podzimního běhu programu. Žádosti o dotaci budou přijímány v průběhu léta, nicméně už nyní je možné projevit zájem o vstup do programu a domluvit si termín konzultace.

Máte zájem o bližší informace? Vyplňte přihlášku či nás kontaktujte.

Zhodnocení inkubačního programu 2022

V úterý 24. ledna 2023 proběhlo závěrečné vyhodnocení druhého ročníku inkubačního programu. Podpořené firmy prezentovaly, kam se díky odborníkům a dotaci od Plzeňského kraje ve svém podnikání posunuly. Do dalšího ročníku se zájemci mohou hlásit do 6. února.

Celý článek

Seminář: Podpora vzniku technologických inovačních firem - nové výzvy 2023

Regionální inkubační program i program Technologické inkubace v lednu 2023 otevřou nové výzvy pro vstup. Přihlaste se na seminář, kde se dozvíte bližší informace, o jakou podporu se jedná, co a kdy lze udělat pro její získání.

Celý článek