BIC Port

BIC Port News

Posila v týmu inkubačního programu

Tým inkubačního programu od dubna posílil spoluzakladatel Socialbakers, úspěšný podnikatel a konzultant se zájmem o startupy a letectví Lukáš Maixner.

Lukáš Maixner Socialbakers spoluzaložil v roce 2010. Technologický startup v oblasti analýzy sociálních médií se rychle rozrostl v globálního hráče. Společnost v roce 2020 kupuje americká společnost Astute, dnes fungují pod společnou značkou Emplifi. Jednalo se o jeden z největších českých exitů.

Lukáš během své následné kariéry působil jako konzultant. Zůstal také oddaný svému snu stát se dopravním pilotem, což se mu podařilo a pět let se tomuto povolání věnoval. Nyní se těší na přistání zpět ve světě startupů, aby mohl pomáhat firmám z jeho rodného města růst a prosperovat.

Příznivec startupů, technologií, dobrého jídla a cestování posílí tým inkubačního programu.

Podzimní kolo inkubačního programu 2024 je schváleno

Rada města Plzně schválila dotační titul INKUBACE FIREM 2024, který bude doprovázet podzimní kolo inkubačního programu v BICu.

Celý článek

Jarního kola inkubace se zúčastní 7 nadějných startupů

Do jarního kola inkubačního programu se letos přihlásilo 16 nadějných startupů. V březnu rada inkubačního programu vybrala sedm z nich, kterým nabídne podporu a finanční dotaci od Plzeňského kraje ve výši až 500 tisíc korun na nákup služeb.

Celý článek