BIC Port

BIC Port Use

Rešl design s.r.o. (inkubace jaro 2023)

Dva mladí designéři, Patrik Rešl a Michal Kamas, vstoupili do inkubačního programu se záměrem vybudovat v Plzni designérské a inovační centrum.

Svou odbornost a dovednosti získávali oba na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Později zjistili, že se skvěle doplňují a že spolu dokážou vytvořit mnohem lepší výsledky, než když pracují každý sám. To je vedlo k rozhodnutí začít společně podnikat, především navrhovat interiéry a jejich vybavení.

Své interiérové studio spojí se showroomem pojatým jako loftový byt, kde budou zákazníkům prezentovat designový nábytek značek, které u nás dosud nemají zastoupení. Pro svůj záměr si vyhlédli atraktivní prostory v nově otevřeném technologickém parku TechTower. Zde hodlají organizovat také specializované workshopy, přednášky a další akce pro architekty, studenty i veřejnost.

Cílem je vytvořit prostředí, ve kterém se lidé mohou neustále učit, inspirovat a rozvíjet své dovednosti a znalosti. “V tomto ohledu bychom mohli skutečně zaplnit mezeru na trhu a poskytnout lidem v Plzni a okolí příležitost setkávat se, sdílet zkušenosti a spolupracovat.”

Unikátní projekt posílí image Plzně jako města designu, což povede i další jejich kolegy k tomu, aby se zde se svými aktivitami usídlili.

Konzultanti BIC pomáhají designérům s upřesněním jejich podnikatelského záměru, zejména s definováním zákaznických skupin a s volbou odpovídajících vlastností produktu i dalších marketingových nástrojů. Jeho životaschopnost pak ověřují při sestavování plánu příjmů a výdajů. Společně také vytvořili seznam služeb hrazených z dotace, které pomohou záměr rozjet. Bude se jednat o právní poradenství, rozpracování propagačních kampaní či o pronájem prostor v atraktivní industriální budově plzeňského TechToweru.

InstaCover s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Plzeňský startup InstaCover, působící v oblasti insurtech, díky umělé inteligenci přináší inovace do pojišťovnictví.

Celý článek

VR school s.r.o. (inkubace jaro 2024)

Za mladým startupem stojí jeho zakladatel Marek Bárdy s vizí širokého uplatnění virtuální reality ve školách.

Celý článek