BIC Port

BIC Port Events

11. Bavorský inovační kongres Regensburg 2022 (Smart City)

11. bavorský inovační kongres, který proběhne ve středu 13. 7. 2022 v technologickém centru TechBase v Regensburgu, se zaměří na Smart City – inovativní technologie pro lepší život ve městě. 

Aby se v oblasti Smart City podařilo pokročit o krok vpřed, musí existovat úzká interakce a projektová spolupráce mezi odborníky na městský a regionální rozvoj, podnikateli, místními/regionálními aktéry ve společnostech a politikou.

Čtyři odborná fóra na kongresu proto prozkoumají, jak lze téma „Smart City“ posunout pomocí technologických inovací, ale také jaké strategické cíle musí být v oblasti mobility a logistiky, start-up scény, komunální sektor a ŽDB . Tématická platforma Smart City. Návštěvníci kongresu se mohou těšit na panelovou diskusi, přednášky ve čtyřech paralelních fórech a networking během doprovodné odborné výstavy.

Kongres pořádá Mobility & Logistics Cluster, Digital Start-up Initiative Oberpfalz (DGO) a TechBase.

Na akci bude Plzeň reprezentovat společnost JALUD Embedded s.r.o.

Program

Od 10:30 Registrace účastníků
11:00 Zahájení, úvodní slova
11:30 Panelová diskuze
12:30 Prohlídka výstavy s pauzou na oběd
13:30-15:00 Přednášky a následná diskuze na 4 paralelních fórech (viz níže)
16:00 Konec akce

Odpolední odborná fóra:

FORUM 1: URBAN MOBILITY & LOGISTICS

Moderátor: Roxane Wagner, projektová manažerka Cluster Mobility & Logistics

Přednášky:

13:30 | Koncepty městské logistiky – podzemní nebo vzdušné? Zpáteční cesta přes různé městské logistické koncepty (Dr Harald Hempel, vedoucí inovací a výzkumu, DAKO GmbH) 

14:00 | Mezinárodní spolupráce v sektoru mobility: projekty REMOBILISE a RECIPROCITY (Anne Häner, projektová manažerka, Cluster Mobility & Logistics)

14:30 | diskuse

FORUM 2: DOPORUČENÍ PRO SMART CITY – REGENSBURG_NEXT

Moderátor: Sebastian Knopp, Cluster Manager Cultural and Creative Industries, město Regensburg

Přednášky:

13:30 | Prezentace projektu REGENSBURG_NEXT (Franziska Meier, projektová manažerka REGENSBURG_NEXT, město Regensburg) 

14:00 | Digitální dvojčata pro obce – výzkum a praxe (Mandana Moshrefzadeh, město Mnichov, magistrát, GeodatenService Munich) 

14:30 | diskuse

FORUM 3: BAVORSKÁ SMART CITY VIZE

Moderátor: Marc Kolbe, Bayern Innovative

Přednášky:

13:30 | Chytrá města a chytré regiony – strategie a přístupy v Bavorsku (Willi Steincke, koordinátor tematické platformy ZD.B/BI Smart Cities and Regions) 

14:00 | Digitální bavorský Mohan-Dunaj – strategická síť inteligentních regionů (Gerhard Meindl, koordinátor sítě, Funguje to! GmbH)

14:30 | diskuse

FORUM 4: DŮVOD(Y) PRO SMART CITY

Moderátor: Claudia Landrock, vedoucí podpory start-upů TechBase

Přednášky:

13:30 | Udělejte z chytrých měst bezbariérová s SIGNOVATIVE (Jonas Fuchs, Severin Juraszek, Marija Popovic, SIGNOVATIVE)

14:00 | Smart City Charging – udržitelná technologie dobíjecí infrastruktury (Stephan Röß, zakladatel a CEO, AI-Charge Technologies GmbH)

14:30 | diskuse

Více informací o kongresu zde.

Disraptors Summit Prague & European Startup Champions League 2023

Je tu další ročník akce Disraptors Summit! Organizátoři pod jednou střechou opět spojí startupové prostředí a přivedou nejlepší startupy a investory z celé Evropy do Prahy. Součástí akce bude startupová soutěž European Startup Champions League.

Celý článek

Výběr účastníků podzimního běhu inkubačního programu 2023

Všechny žadatele o dotaci z programu INKUBACE FIREM 2023 čeká prezentace projektu před radou inkubačního programu. Rada programu na základě prezentací vybere účastníky podzimního běhu programu 2023.

Celý článek